Yasin Koç'un Kişisel Günlüğüdür..

 
Google Friend Connect

Gönderen: yasin 14.03.2011 19:27:45

Yazının Kategorisi: Bilişim Dünyası Bu yazı 2464 kez okundu.

Yazının Türü: İnceleme Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Merhabalar,

Google Friend Connect'ten bayadır haberim vardı fakat ilgilenmiyordum. Bugün yeniden biryerde görmem dolayısıyla incelemeye giriştim ve baya gelişmiş olduğunu gördüm. Yaptığı şey sitenizi bir sosyal ağa dönüştürmek gibi bişey diye tanımlayabilirim sanırım.

Google Friend Connect'in eklendiği siteye Friend Connect üzerinden kaydolursanız, o site üzerindeki üyeleri görebiliyor, kişilerle iletişime geçebiliyor, sitede yazılanlara yorumlar bırakabiliyorsunuz vs .. Facebook'un toplamı gibi bişi düşünülmüş, gadget üzerinde hepsinin birleştirilmiş hali de var, ayrı ayrı sayfalara eklenen halleri de var.

Ben şimdilik Sosyal Çubuk adındaki Gadget'ı eklemeye karar verdim. Kendisi bahsettiğim tüm özellikleri Google üzerinde barındırıyor, siteden uzak erişim sağlanıyor. Bu seçimim üzerinde, sayfaları kalabalıklaştırmaktan nefret etmemin etkisi büyük tabii ki. Fakat bu çubuk üzerinde bulunan yorumlar kısmı çok hoş, bulunulan her sayfaya yorum bırakılabiliyor. Sayfalar arasına, ana sayfaya, istediğiniz her yere. Bir geri bildirim - feedback vari düşünebilirsiniz. Bence hoş bi özellik. Tabii ben sadece çubuk eklediğim için, bu çubuk üzerinde görüntülenebiliyor. Yorum gadget'ını direk ilgili yere bıraksaydım, sayfalar üzerinde face comments vari görünebilirdi...

Neyse test pilot uygulaması olarak yasinkoc.com.tr üzerinde yayına aldım, başarılı bi uygulama olursa ilerleyen zamanlarda gelişmiş olarak site içeriğine yayabiliriz.. Fakat şimdiki planım, yorum ekleme gibi yerlere facebook comments, login gibi özellikleri girmek. Malumunuz facebook, pazar lideri.

Son olarak site sahipleri için;
Bu işlerin YSP ile bi alakası yok, hizmete girişinizi yapıp, ayarlarınızı düzenledikten sonra size verdikleri kodu kopyalayıp, kaynak kodunuza yapıştırmanız yetiyor. YSP'de panelden 2 tıkla yapabiliyorum o ayrı :)

Saygılarımla,
Yasin Koç.


Bu habere yapılmış bir yorum yoktur. İlk yorum ekleyen siz olun!

 Yorum Ekle 
İsminiz *:
Email *:
Websiteniz :
Yorumunuz :
Doğrulama :

 

Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı:
Şifre:


Since 2006. Powered By ysn © Rss
Undefined variable: response 
Code: 8
Line: 46
File: /home/yasinkoc/public_html/root/moduller/haberler/plugins/yorum_ekle/frontend/yorum_ekle.view.php