Yasin Koç'un Kişisel Günlüğüdür..

 
Best Buy Türkiye kapanıyor

Gönderen: yasin 28.02.2011 07:37:23

Yazının Kategorisi: Bilişim Dünyası Bu yazı 3147 kez okundu.

Yazının Türü: Haber Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Türkiye'de sadece İzmir ve Ankara'da bulunan Best Buy, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı.

Evet Türkiye'de hiçbişeyin kıymetini bilemediğimiz gibi işte önemli bir güç daha terkediyor. Bilgisayar piyasayı Türkiye'deki çöküşüne durmaksızın devam ediyor, nedenini bir türlü anlayamadım ama özellikle İzmir için çarklar iyice durma noktasına geldi..

İşte Best Buy tarafından yapılan yazılı açıklama:
 

Best Buy'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Best Buy üst yönetimi, alınan bu kararın Türkiye'deki çalışanların ve şirketin başarısıyla bir ilgisi olmadığını belirtti.

Firma, önündeki geçiş döneminde müşterilere ve iş ortaklarına karşı olan zorunlu tüm hukuki ve ticari sorumlulukların zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirileceğini duyurdu.

Best Buy Türkiye'den yapılan açıklamada ise şu görüşlere yer verildi: ''Best Buy Türkiye olarak önümüzdeki aylarda bir geçiş dönemi yaşayacağız. İzmir ve Ankara mağazalarımızda Best Buy olarak müşterilerimize en üstün hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Öncelikle çalışanlarımızı koruyacak ve markamızın saygınlığını güvence altında tutacak şekilde mağazalarımızın devri veya kapatılmasını içeren farklı opsiyonları değerlendirip hissedarlarımız için en doğru kararı vereceğiz.''
(ntvmsnbc)

İzmir'de sanırım sadece mediamarkt kalıcak artık ki o da yakın zamanda kaçar gider diye düşünüyorum.. Arkadaş bu nasıl iştir? Tüm dünyada yükselen teknoloji dünyası, şu ülkede neden sekteye uğruyor hala?!

Biri buna dur desin artık! Bilişim dünyasında her ne varsa, kdv sini %8 e çekin nolur yani?!

Aslında bu haberi izmir için yazıyorum.. Koskoca İzmir'de Çankaya vardır, İzmir'in merkezidir.. Birkaç sene önce bilgisayarcıyla, teknomarketle dolu olan yerde şimdi yeller esiyor. Birçoğu batmış veya taşınmış, kala kala 1-2 firma kalmış. Şimdi de en büyük teknoloji mağazası gidiyor. Nereye gidecek bunun sonu merak ediyorum. İzmir'de bilgisayar piyasası kan ağlıyor..

Umrunda olması gereken insanların umrunda mı acaba...

Oooff oofff..


Bu habere yapılmış bir yorum yoktur. İlk yorum ekleyen siz olun!

 Yorum Ekle 
İsminiz *:
Email *:
Websiteniz :
Yorumunuz :
Doğrulama :

 

Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı:
Şifre:


Since 2006. Powered By ysn © Rss
Undefined variable: response 
Code: 8
Line: 46
File: /home/yasinkoc/public_html/root/moduller/haberler/plugins/yorum_ekle/frontend/yorum_ekle.view.php