Yasin Koç'un Kişisel Günlüğüdür..

 

Hakkımda

Kimdir bu Yasin Koç denen şahsiyet? :)

26 Ekim 1986 tarihinde İzmir'in Konak ilçesinde dünyaya geldi. Doğduğundan beri aşık olduğu İzmir'de yaşamaya devam ediyor. Liseyi İzmir Atatürk Ticaret Meslek Lisesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde bitirdi. Hemen akabinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin Bilgisayar Tek. ve Prog. bölümüne geçiş yaptı. Lisede de, Üniversitede de programlama ile ilgili derslerde hep başarılı oldu fakat diğer dersleri aksattığı için üniversiteyi bitiremedi ve normal süresi uzayınca terk etmek zorunda kaldı.

Öğrenim hayatı bittikten sonra abisi ile birlikte ortak olarak kendi işinin başına geçti. 13 ay Teknoiklim adında şirketini yönetip, bu süre zarfında kendi işinde ve ısıtma soğutma sektöründe güzel tecrübeler edindikten sonra, ülkemize gelen kriz yüzünden firmalarını kapatmak zorunda kaldılar. Daha sonra da vatani görevini bir an önce yerine getirmek için İzmir/Foça 7. Alay j. Komando Er Eğitim Alay Komutanlığı'na katıldı. Acemi birliği sonrasında Tunceli/Pülümür ilçesinde önce Kocatepe Karakolu'nda J. Komando olarak destek görevinde bulundu, daha sonra da  Asayiş Komando Bölük K.'lığında görevini tamamladı ve evine döndü..

O günden sonra mesleğini yeniden kazanma girişimlerine başladı ve askerden önce üzerinde çalıştığı YSP adındaki projesini geliştirmeye devam etti. Halen bu ve bunun gibi projeler üzerinde çalışmaları devam ediyor..

Bunların hepsinin yanında, her zaman teknolojiyle iç içe bir insan olmuş, hiçbir zaman hiçbir bilgiye uzak kalmamaya çalışmış ve bunu da askerliği haricinde başarmıştır. Sosyal çevresinde bilgisayar denince akla gelen ilk kişi olmayı uzun yıllardır sürdürmekte fakat bundan pek de memnun olmamaktadır :)

Bunların dışında; kendisi asosyal bir kişi olarak değerlendirilebilir. İşi ve hobileri hep bilgisayar üzerinde olduğu için zamanını genelde evinde geçirir. Film izlemeyi, müzik dinlemeyi ve kodlarla uğraşmayı çok sever. Yenilikleri son kullanıcılardan çok önce gözlemleme, inceleme fırsatı bulur.
Türkçe Müzik'te Popüler kültürü ve Sagopa Kajmer'i takib eder. Yabancı Müzikte ise Top 40 denilebilecek şarkıları takib eder ve Pop, R&B dışındakilerden uzak durur. En sevdiği kadın şarkıcı Gülşen, en sevdiği erkek şarkıcı ise Sagopa Kajmer'dir.
Filmlerde Paranormal Activity haricinde korku filmi seyretmez, genelde hepsindeki efekt, çekim hatalarını fark eder ve komik bir hal alır. Aksiyon ve Komedileri tercih eder. Çok fazla film izlemesiyle bilinir :)

Oyun oynama konusunda da çocukluğundan beri oldukça iyidir. Başlarda japon 4 ve 5 ile ps1 de oyun hayatına başlamış olsa da, daha sonra Resident Evil ve Silent Hill serileriyle tercihini First Person ve Third Person Shooter'larda aşırı korku yada aşırı gerilim ve heyecanlı oyunlarla oyun hayatını başka bir döneme taşımıştır.. Bilgisayara ilk geçiş zamanlarında Counter Strike'ta profesyonelleşse de daha sonra yeni nesil harika oyunlara geçmeye başlamış ve eski tip ilerlemeli oyun zevkine yeniden devam etmiştir.. Favori oyunları Resident Evil ve Silent Hill serilerini oynadıktan sonra 2008 yılında Crysis ile tanışmış, Crysis, Warhead serilerini oynadıktan sonra şimdilerde son çıkan Crysis 2'ye aşık olmuş, deli gibi sabah akşam onu oynamaktadır :) Bu yüzden hergün "helal olsun Cevat Yerli abime, dünyaya Türk'ün adını yazdı" kelimesini sarf etmektedir. Kısaca Crysis, Resident Evil ve Silent Hill dışındaki oyunlara oyun gözüyle pek bakmamakta, harici olarak en beğendiği oyunlar Call of Duty ve F.E.A.R. dır. (Bu arada F.E.A.R. ı PS3'te 10 dakka oynayıp, kolu atıp kaçtığından oyunu oynayamamış, o yüzden bi yorumu yoktur :D )

Sinirlendiği konularda yada bir olaydan esinlenmeyle, kafasına bir an fikrin esmesiyle bloguna yazılar yazar. Kimi zaman aynı şekilde amatör şiirlerde yazar fakat bunları sadece kişisel bilgisayarında saklar.
Siyasetle ilgilenmez ama sağ görüşlüdür. Fakat hiçbir zaman etliye sütlüye karışmaz. Özellikle askerliğinden sonra yakınları haricinde, dünya yansa umrunda değil bir hal almıştır. Fazla yaşama isteği olduğu da söylenemez, bazen oldukça sıkıcı bir adama dönüşür, bazen de esprili, eğlenceli bir insana dönüşür. Kısaca sağı solu pek belli olmaz.

Evli veya nişanlı değil, evlenip balayına gideceğime, bekar olur alayına giderim diyenlerdendir. Birilerine hesap vermekten ve birilerini düşünmekten nefret eder. O yüzden bugüne kadar ciddi bir ilişki yaşamaktan kaçınmıştır ve şimdilik bunun böyle gitmesini hesap eder.

Son olarak bu yazıyı kendiyle övünmek için değil, öylesine gülerek yazmıştır ve her konuda doğruları yazmıştır. Ayrıca kendi hakkında bu kadar uzun bir yazıyı nasıl yazdı, ona hala şaşırmaktadır :)

Saygılarımla,
Yasin Koç.

 

Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı:
Şifre:


Since 2006. Powered By ysn © Rss